rinkimai 2016Jau praėjo ketvirtis metų ir ateina nauji seimo rinkimai. 2016 metų rinkimai turėtų būti mažiau įdomūs, nes dėl susidariusios tarptautinės politinės situacijos, visos partijos pradėjo giedoti ta pačia giesme. Vien ko vertas faktas, kad tokiu visuomenei opiu klausimu, kaip darbo kodeksas, visos partijos praktiškai vienbalsei pasisakė už jo priėmimą. Bet ar tikrai viskas atrodo taip miglota ir slogu? Na, jei iki šiol sėkmingai vystėte verslą, tuomet tikrai neturėtų kilti didelių problemų su ateinančiais seimo rinkimais, nes tikėtina, kad viskas išliks taip, kaip yra dabar.

Kodėl susiklostė tokia situacija, kodėl visos partijos (dar labiau) supanašėjo? Didžiausią įtaką šitam reikalui turėjo Rusijos agresija Ukrainos atžvilgiu. Tokiu būdu Rusija parodė, kad yra pasirengusi imtis karinių veiksmų prieš kaimynines šalis. Tokioje situacijoje, tarp politikų, valdančiųjų klasės ir įtakingiausių Lietuvos žmonių atsiranda noras išlaikyti situaciją tokią, kokia ji yra. Kitaip tariant, atsiranda noras neleisti vystytis jokiems veiksmams, kurie galėtų destabilizuoti padėti šalyje. Tokia suirutė galėtų pasitarnauti tik Rusijai ir tuomet velnias žino ko ji galėtų griebtis norėdama pasinaudoti tokia proga. Taip bent jau mano Lietuvos elitas. Bet tokia situacija yra nepavydėtina tiems, kurie nėra patenkinti savo finansine ar kitokia situacija šalyje. Tačiau net ir tokie žmonės (šiuo atveju, pavyzdžiui smulkusis verslas ar ūkininkai) neturėtų per daug skųstis, nes palaipsniui galima tikėtis tinkamų ir naudingų žingsnių ir šių grupių interestų gynimo linkme.

Taigi tikėtina, kad šioje šalyje vis labiau bus linkstama prie verslo padėties gerinimo, verslo vystymo sąlygų tobulinimo ir panašiai. Tai bus naudinga ne tik Lietuvos verslo kūrėjams, bet ir užsienio investuotojams.